logo Facebook
I slova jsou činy

Petr Fiala obhájil funkci předsedy ODS

13. ledna 2018 14:00 / autor: Vojtěch Berka

Občanská demokratická strana (ODS) dnes na svém sjezdu v Ostravě znovuzvolila předsedou Petra Fialu. Dosavadní lídr občanských demokratů získal v tajné volbě silný mandát, když mu podporu vyjádřilo 90 % hlasujících. Pro Petra Fialu tak hlasovalo 451 delegátů z celkového počtu 501 hlasujících. 

„Je to velmi silný mandát pro nabídku, kterou jsem formuloval: jak a kam chci vést stranu. To znamená prosazovat program, to znamená být ostrovem normálnosti, to znamená dále posilovat váhu ODS a váhu pravice,“ uvedl po zvolení Petr Fiala.

Mezi hlavními body programu, o kterých Fiala mluvil ve svém nominačním projevu, bylo bránění demokratických principů země, odpor vůči šířícímu se levicovému myšlení a „sociálnímu inženýrství,“ a obnovení étos ODS jako silné a spolehlivé reformní pravicové strany.

Fialovi ke znovuzvolení nepochybně pomohlo především úspěšné vzkříšení strany pohybující se těsně nad politickým hrobem. „Chtěl bych našemu kongresu připomenout, že ve stejném čase před čtyřmi lety, před třemi lety, před dvěma lety a možná ještě i na začátku minulého roku si mnozí naši kritici a oponenti, mezi nimi i někteří politici, přáli a těšili se na to, jak za nás budou po parlamentních volbách 2017 definitivně držet minutu ticha. Aby bylo jasné: Nestěžuji si – pouze konstatuji. Konstatuji, že jim to nevyšlo,“ uvedl Fiala.