logo Facebook
I slova jsou činy

RUMORS: Čínská CEFC se vrací do boje o Vítkovice

04. dubna 2017 05:57 / autor: Vojtěch Berka

Před několika týdny se objevily zprávy, že čínská společnost China Energy Company Limited (CEFC) ustoupila od jednání o koupi ostravské skupiny Vítkovice, vlastněné miliardářem Janem Světlíkem. Podle informací serveru Ecofin.cz však dostali zástupci CEFC z Číny pokyny dotáhnout akvizici, i přes obtíže při vyjednávání, do zdárného konce. Informace se však bohužel nepodařilo ověřit.

„Naše vyjádření je stabilní,“ řekla Ecofinu tisková mluvčí Vítkovice a.s. Eva Kijonková, „těch zájemců je několik a jsou mezi nimi i některé čínské společnosti, byli tam CEFC, ale dál tyto věci nekomentujeme.“ Kijonková přitom nepředpokládá, že by se na postoji a vyjádřeních Vítkovic mělo v blízké době něco měnit.

To Pavel Bednář, ředitel komunikace CEFC, již s námi nekomunikoval vůbec. Odmítavý přístup k poskytování jakýchkoli informací přitom měla CEFC již od počátků svého údajného jednání s Vítkovicemi. "Nemůžeme potvrdit jednání, o kterých hovoříte," řekl na začátku března Bednář Hospodářským novinám.

CEFC v Česku zastupuje exministr obrany Jaroslav Tvrdík. Skupině již svým jednání pomohl například při vstupu do fotbalové Slavie, či pivovaru Lobkowicz.