logo Facebook
I slova jsou činy

RUMORS: CRRC zřejmě brzy převezme skupinu Škoda Transportation

25. ledna 2017 18:03 / autor: Vojtěch Berka

Čínský výrobce vlaků a tramvají China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC) zřejmě v nejbližší době dojedná nákup skupiny Škoda Transportation. Svůj záměr společnost zveřejnila před dvěma měsíci v prohlášení pro Hongkongskou burzu. Podle informací serveru Ecofin se jednání nachází těsně před podpisem. Informaci se nám však nepodařilo potvrdit. Škoda Transportation odpověděla pouze, že se k mediálním spekulacím ohledně prodeje nehodlá vyjadřovat, zatímco CRRC se nevyjádřilo vůbec.

CRRC vznikla v roce 2015 spojením společností China CNR Corporation a CSR Corporation Limited a je vlastněná čínskou vládou. Již při svém vzniku měla společnost 175,700 zaměstnanců a je tak největším výrobcem kolejových vozidel na světě.

Zájem má o celou skupinu Škoda Transportation. Do té patří kromě titulární společnosti také Škoda Electric, Škoda Vagonka, Pars nova a další dceřiné společnosti v Rusku, Polsku, Maďarsku, Finsku, Německu, nebo USA. Česká skupina jako celek loni zaznamenala tržby v hodnotě 18 miliard korun a německý deník Handelsblatt odhadl její cenu na dvě miliardy eur. Pro CRRC by byla cenná především její certifikace pro evropský trh, stejně jako její technologie a zkušenosti s distribucí v daném regionu.