logo Facebook
I slova jsou činy

Kdo chce kam pomozte mu tam

23. dubna 2018 14:05 / autor: Vlastimil Tlustý

Prezident ČR Miloš Zeman na 10. sjezdu KSČM v sobotu 21.4.2018 prohlásil: "...kruh se uzavírá a jestliže se vrátíme zhruba sto let zpátky, nyní se opět rýsuje s nepominutelnou účastí komunistické strany, ale i sociální demokracie, účast levice jako celku na řízení věcí veřejných a na tvorbě vlády. Prosím nepromarněte tuto příležitost, neklaďte si ani přemrštěné podmínky, budete mít dost času, možná čtyři roky, je aplikovat v celém vládnutí v České republice."

Po těchto slovech je veškeré úsilí A. Babiše o zamaskování podstaty rodící se vlády marné. Prostě vzniká vláda Ano+ČSSD+KSČM. Výsledky parlamentních voleb to umožnily a A. Babiš si tuto variantu dobrovolně vybral. Mohl si vybrat mnoho jiných, ale jemu asi v jeho situaci připadá tato jako nejlepší.

Tu situaci si navíc také vytvořil on. Možná je to varianta pro něho dobrá, ale pro Ano nedobrá. V parlamentních volbách totiž Ano volilo mnoho bývalých voličů ČSSD a KSČM. Odhaduji, že jich byla nejméně polovina a možná až dvě třetiny. Tito voliči se po vzniku vlády Ano s ČSSD a KSČM a po jejích levicových krocích budou snadno vracet ke svým původním vyvoleným. Pro ČSSD a KSČM to je samozřejmě výborná okolnost. Pro Ano NE. Pravicového a středového voliče Ano navíc svými kroky nejenom opustilo, ale dokonce proti sobě většinou popudilo. Již podzimní volby ukáží zda si Ano právě "pod sebou řeže větev." Vzhledem k tomu že to činí A. Babiš pod Ano a Ano=A.Babiš, tak ji vlastně řeže sám po sebou.

 

Vlastimil Tlustý