logo Facebook
I slova jsou činy

Zatímco EPH loni znovu rostly zisky, PPF si kvůli jednorázovým operacím pohoršila

06. června 2018 10:37 / autor: redakce

Dvě z největších českých společností, PPF Petra Kellnera a EPH Daniela Křetínského, zveřejnily včera své loňské zisky. A obě mohou loňský rok považovat za poměrně úspěšný. EPH dále navýšila zisk o 9,6% na 22,5 miliardy korun. Tržby se jí pak podařilo zvednout dokonce o necelých 22% na 154 miliard korun. PPF se oproti tomu zisk snižoval, z předešlých 25,6 miliard padl na 16,5 miliard.

Ziskovost společnosti však dlouhodobě brzdí investičně náročná expanze do Číny, a tak vedení tento propad zřejmě příliš neznervózňuje. Naopak se mohou radovat z ostatních ukazatelů, především růstu aktiv. Ta narostla o 41% a jejich celková hodnota se nyní pohybuje okolo 976 miliard korun. Společnost nyní celosvětově zaměstnává 170 tisíc lidí.

„Loňský rok byl pro Skupinu opět rokem úspěšným. Profitabilita všech klíčových aktiv splnila naše očekávání napříč sektory spotřebitelského financování, bankovnictví, telekomunikací i nemovitostí. K růstu objemu aktiv pak přispěly především asijské země Home Creditu. Dlouhodobě úspěšnou strategii teritoriální i oborové diverzifikace jsme dále podpořili novými akvizicemi, a to jak v sektoru e-commerce, tak ve strojírenství,“ okomentovala výsledky finanční ředitelka Kateřina Jirásková.