logo Facebook
I slova jsou činy

RUMORS: Usedne Marta Nováková do křesla ministryně průmyslu a obchodu?

20. června 2018 17:28 / autor: Vojtěch Berka

Andrej Babiš včera prozradil prezidentu republiky jména kandidátů hnutí ANO na posty ministerských předsedů v jeho nové vládě. Večer se pak sešel ještě s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, který prohlásil, že je od premiéra bude chtít také slyšet. Veřejnost však stále, co se personálního obsazení vlády týče, tápe v temnotách. 

Spekuluje se hned o několika postech, především o ministru či ministryni spravedlnosti, nebo ministru/ministryni průmyslu a obchodu. Právě tou by se podle posledních informací Ecofin.cz měla stát Marta Nováková.

Nováková je od roku 2015 prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Působí také v představenstvu Hospodářské komory ČR, kde od května roku 2017 zastává funkci víceprezidentky. Vlastní ostravskou společnost U&Sluno, která se zabývá optimalizací řídících postupů, obchodních procesů a logistických operací. SPČR ji vyhlásil manažerkou roku 2016.

Ve funkci by měla nahradit Tomáše Hünera, u kterého je už nyní praktický jisté, že součástí Babišova druhého návrhu vlády nebude. Mezi dříve skloňovanými kandidáty na tento post byli například František Koníček, či Jakub Skavroň.

Na videorozhovor, ve kterém Marta Nováková mluví sdílené ekonomice, EET, přebujelé regulaci, nebo o tom, proč je v Čechách obchod otloukánkem, se můžete podívat ZDE: