logo Facebook
I slova jsou činy

Volkswagenu se jako celku daří. Škodovka zvyšuje tržby, zisky jí však klesají

01. srpna 2018 11:39 / autor: Vojtěch Berka

Automobilce Škoda Auto klesl v prvním pololetí provozní zisk na 821 milionů eur, tedy asi 21 miliard korun. To představuje propad o 4,5%. Firma to vysvětluje sílícím kurzem koruny a vyššími počátečními náklady u nových produktů. Ve své tiskové zprávě to dnes uvedla mateřská společnost Škodovky, Volkswagen. 

Přehled prvního pololetí však přinesl i dobré zprávy, a to jak pro Škodovku samotnou, tak pro Volkswagen jako celek. Zatímco Škoda Auto klesaly zisky, rostly jí zároveň tržby. Ty se v uvedeném období meziročně zvýšily o 5,1% na 9,2 miliardy eur, tedy 235 miliard korun. Odbyt pak od ledna do června vzrostl o 11,6% na 652 735 vozů.

Koncern Volkswagen zase v pololetí vykázal provozní zisk ve výši 9,8 miliardy eur, což představuje zhruba 250 miliard korun. Rekordní byly i tržby celé skupiny, které se vyšplhaly na celých 119,4 miliardy eur. Překročily tak 3 biliony korun.

Škoda Auto je dlouhodobě největší českou firmou podle tržeb, největším českým exportérem a jedním z největších českých zaměstnavatelů. Kromě svého sídla v Mladé Boleslavi má dva další výrobní závody v Kvasinách a ve Vrchlabí. Součástí koncernu Volkswagen je od roku 1991.

Tiskovou zprávu Volkswagenu naleznete ZDE