logo Facebook
I slova jsou činy

Steve Eisman má, kromě Tesly, vsazeno také proti dvěma britským bankám

05. listopadu 2018 12:29 / autor: Vojtěch Berka

Steve Eisman je jedním z mála money managerů, kteří dokázali v roce 2007 úspěšně předpovědět kolaps amerického hypotečního trhu. Díky sázce proti trhu se zajištěnými dluhovými obligacemi tehdy vydělal svým investorům značné množství peněz. Nyní Eisman, podle serveru Bloomberg, shortuje dvě velké britské banky. Nevěří totiž v hladký odchod Spojeného království z EU.

Jména oněch dvou bank Eisman odmítl sdělit. Brexit je však podle něj velkým rizikem, mimo jiné proto, že britský parlament nemusí schválit dohodu o odchodu.

„Shortuji nyní akcie dvou britských firem, sleduji jich ale asi padesát a budu shortovat všech padesát, pokud to bude vypadat, že by se Jeremy Corbyn měl stát premiérem,“ uvedl Eisman na konferenci v Dubaji. „Corbyn je trockista. Vím o trockismu dost na to, aby mi bylo jasné, že nechcete mít v Británii zainvestováno, pokud ji jeden povede jako premiér.“

Eisman nedávno také odhalil, že má i přes zlepšující se výdělky firmy vsazeno proti Tesle Elona Muska. „Elon Musk je opravdu chytrý chlap. Na světě je ale hodně chytrých lidí, to samo o sobě nestačí. Musíte být také schopni dodat, co slibujete. Musk s tím má problémy,“ uvedl v červenci s tím, že ho znepokojuje i stálý odliv vrcholných manažerů, kteří Teslu opouští.

Z dlouhodobého hlediska naopak věří například Googlu, nebo americkému GM, které má podle Eismana i přes špatnou pověst velice chytré vedení. Podařilo se mu navíc dostat se do popředí ve vývoji samořiditelných vozidel, což může do budoucna být značnou výhodou.