logo Facebook
I slova jsou činy

PPF podepsala v Číně dohodu o spolupráci se CITIC a Huawei, oznámila také klesající zisky

06. listopadu 2018 11:23 / autor: Vojtěch Berka

Při příležitosti návštěvy českého prezidenta Miloše Zemana v Číně dnes, na obchodním fóru v Šanghaji, podepsalo několik českých společností nezávazná memoranda o spolupráci se svými čínskými partnery. Kromě zástupců PPF se akce účastnil například zbrojař Jaroslav Strnad, jehož Eldis by měla v budoucnu vyrábět v Číně letecké radary, nebo Oliver Dlouhý, zakladatel Kiwi.com, které bude nově prodávat letenky nízkonákladových Spring Airlines.

Skupina PPF Petra Kellnera pak uzavřela dohodu o strategickém partnerství s čínskou skupinou CITIC, která nyní spravuje aktiva CEFC v Čechách. PPF díky tomu získá další zdroje na rozvoj čínských aktivit Home Creditu, které mají pro skupinu zásadní význam. CITICu na oplátku poskytne své know-how z oblasti spotřebitelských úvěrů.

Kromě CITICu podepsala PPF memorandum také s telekomunikačním konglomerátem Huawei. S tou by měla spolupracovat na zavádění sítí páté generace.

Skupina zároveň ohlásila pololetní pokles zisků. Za první půli roku 2018 vydělala o 1,9 miliardy korun méně než minulý rok, konkrétně 5,68 miliardy. Klesala také celková hodnota aktiv. Ta ke konci pololetí činila 978 miliard korun, což představuje pokles o 7,7 miliardy. Společnost to uvedla ve své tiskové zprávě.

Důodem poklesu zřejmě nění ani tak ztráta skutečných zisků, jako administrativní náklady a primárně rostoucí výdaje na platy.