logo Facebook
I slova jsou činy

Hospodářskou politiku určují socialisté s komunisty. Zavedení sektorových daní je velikou chybou

30. dubna 2019 10:59 / autor: Jan Skopeček

Další totální obrat a popření sama sebe, tentokrát v souvislosti se zavedením sektorové daně, už u premiéra Babiše nepřekvapí. Jako předseda ideově neukotveného hnutí otočí a kývne na cokoliv, na co si ukáží sociální demokraté a komunisté, kteří jeho vládu drží. Premiér může klidně jmenovat dalších dvacet vicepremiérů pro ekonomiku, v reálu ale určují hospodářskou politiku levicoví socialisté s komunisty.

Sektorová daň je samozřejmě ekonomickou chybou, na kterou doplatí především koncoví zákazníci. V případě bank vzrostou poplatky, nebo se sníží úvěrová schopnost bank. V případě mobilních operátorů je to cesta k tomu, aby ceny za mobilní data určitě neklesly.

Hysterie kolem bank je umělá a falešná. Mezi 10 největšími plátci daní do státního rozpočtu je pět největších bank působících na českém trhu. Problém tedy není ve výši zdanění bank, problém je v naprosté neschopnosti současné vlády hospodařit bez stále se zvyšujících příjmů. Snaha ještě více přerozdělovat je tím hlavním motivem k zavedení sektorové daně. ODS bude jako zastánce nízkých a jednoduchých daní samozřejmě proti.

 

Jan Skopeček

Autor je ekonomickým expertem ODS
Původně zveřejněno na www.ods.cz
Publikováno s laskavým svolením autora