logo Facebook
I slova jsou činy

Akro má nového majitele, 59 procent ve společnosti získala skupina Pale Fire Capital

10. června 2019 10:18 / autor: Vojtěch Berka

Největší český aukční portál, Aukro.cz, mění vlastnickou strukturu. Za investici přesahující sto milionů korun v něm získala podíl ve výši 59 procent Investiční skupina Pale Fire Capital, soustředěná kolem známých internetových podnikatelů Jana Barty, Dušana Šenkypla a Davida Holého. S informací dnes přišel Forbes.cz, společnost to následně oznámila v tiskové zprávě.

Pro Aukro, které v posledních letech zažívá ústup ze slávy, změna majitelů znamená příležitost k restartu.

“Pro Aukro a všechny jeho uživatele je to skvělá zpráva. Fakt, že s námi chce spolupracovat takto významný investor potvrzuje, že byznys Aukra stojí na pevných základech a že má potenciál dále posilovat svou pozici na trhu,” uvedl CEO Lumír Kunz.

“Aukro je výzva, na kterou se nesmírně těšíme. Marketplace business modely jsou oblast, která nás dlouhodobě investičně zajímá a Aukro je synonymem pro marketplace. Současný management už započal hezký obrat a věřím, že s naším přispěním jej ještě urychlíme a vrátíme postupně Aukro tam, kde kdysi bylo,” dodává zase Jan Barta, partner Pale Fire Capital.

Mezi investory, kteří své podíli Pale Fire Capital prodali, je například brněnská Agora Development Ladislava Chodáka, nebo pražská společnost Equity Partners podnikatele Petra Kymličky. Ti tak z Aukra definitivně odchází. Zbylý podíl v Aukru drží skupina Leverage, která do něj vstoupila v roce 2017.

"Do Aukra jsme vstoupili před dvěma lety, protože jsme v něm viděli silný potenciál, a mám opravdu radost, že se postupně naplňuje. Aukro má silný management i tržní postavení, platformu, kterou neustále vylepšujeme, a věřím, že ve spolupráci s tímto strategickým partnerem dokážeme Aukru pomoci v jeho dalším dynamickém rozvoji," tvrdí Matěj Boruta, CEO & partner skupiny Leverage.

Zdroj: Tisková zpráva Aukro