logo Facebook
I slova jsou činy

ÚOHS musí projednat námitky Kapsche

09. září 2019 14:54 / autor: Vojtěch Berka

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj dnes vydal rozhodnutí, podle kterého se bude antimonopolní úřad muset znovu zabývat stížnostmi společnosti Kapsch v otázce výběrového řízení na provoz mýtných systémů.

Předseda Úřadu svým rozhodnutím zrušil výrok II napadeného rozhodnutí a vrátil tak případ k novému projednání do první instance. Na celé vyjádření ÚOHS se můžete podívat ZDE.

Kapsch si u antimonopolního úřadu stěžoval na průběh výběrového řízení. Předmětem vyšetřování ÚOHS bylo porušování zásady rovného zacházení, diskriminace proti mikrovlnnému systému, nebo netransparentní způsob zpřístupnění zadávací dokumentace. Tu však Kapsch samotný, jako původce informací o stávajícím mýtném systému, pomáhal vytvářet, což byl také důvod, proč ÚOHS nakonec stížnost zamítl.

Kontrakt se společnostmi CzechToll a SkyToll Petra Kellnera podepsal loni v září tehdejší ministr dopravy Dan Ťok. Vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a vybraných silnicích I. třídy by podle něj konsorcium mělo začít v roce 2020. Délka kontraktu je deset let a suma 10,75 miliard korun. Původní nabídka Kapsche byla téměř o 2,9 miliardy korun dražší.