logo Facebook
I slova jsou činy

PPF refinancuje, upsala dluhopisy v objemu 12,8 miliardy korun

08. listopadu 2019 15:11 / autor: redakce

Skupina PPF, prostřednictvím holdingové společnosti PPF Arena 1, úspěšně upsala pětileté seniorní zajištěné dluhopisy v objemu 500 milionů eur (12,8 miliardy korun). Prostředky z těchto dluhopisů použije k částečnému refinancování stávajícího úvěru.

PPF Arena 1 sdružuje investice PPF v telekomunikačním sektoru ve střední a východní Evropě (CETIN, O2, Telenor CEE). Zájem o dluhopisy zaznamenala po řadě setkání s více než 60 investory. Počáteční cenová indikace ve výši 500 milionů eur byla vyhlášena v rozsahu 2,375 - 2,500 %, zájem však byl takový, že PPF Arena 1 cenu dvakrát revidovala a nabídku umístila s výnosem 2,200 % Dluhopisy jsou splatné 31. ledna 2025 s fixním ročním kupónem 2,125 procent.

Rating dluhopisů je očekáván na stejné úrovni, jako je hodnocena společnost PPF Arena 1, tj. Ba1 od Moody’s, BB+ od Standard & Poor’s a BBB-od FitchRatings.

Úpis dluhopisů byl poptáván a umístěn především investičními manažery (85 %). Největší zájem byl od investorů z Velké Británie (34 % objemu), z Německa (25 %) a z Francie (18 %).

“Věříme, že úspěšná aktuální nabídka dluhopisů dále upevní naši pozici na finančním trhu. Touto druhou nabídkou jsme zahájili budování výnosové křivky dluhopisů PPF Arena 1,“ uvedla finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková. „Vítáme zájem nových investorů, stejně tak jako těch, kteří investovali už do naší první emise. Rychlé upsání druhé emise dluhopisů je dokladem důvěry investorů v naši obchodní strategii a silný finanční profil.“

V roli globálních koordinátorů a vedoucích spolumanažerů vystupují banky BNP Paribas, HSBC, Société Générale a UniCredit. Spolumanažery jsou dále Crédit Agricole CIB, Credit Suisse a PPF banka.

Zdroj: Tisková zpráva PPF