logo Facebook
I slova jsou činy

Lidé si přes Zonky půjčili už 10 miliard, společnost hlásí téměř 40% meziroční nárůst

14. ledna 2020 14:29 / autor: redakce

Celkový objem půjčených peněz na Zonky překonal 18. prosince hranici 10 miliard korun. Jen letos si lidé natuzemské online platformě, která je alternativou k bankovním úvěrům, půjčili více než 4,5 miliardy korun. V meziročním srovnání jdeo 40% nárůst.

Lidé si na Zonky nejčastěji půjčují na rekonstrukci či vybavení domácnosti, koupi automobilu nebo refinancování úvěrů. Průměrná částka půjčená na Zonky je 145000 korun.

„Pokoření hranice 10 miliard je pro Zonky významným historickým milníkem a také naplněním našeho hlavního byznysového cíle v tomto roce. V objemu úvěrů, a také v jejich počtu, jsme aktuálně lepší než některé menší banky. Navýšili jsme také náš podíl na trhu nezajištěných spotřebitelských úvěrů na téměř 5 procent a stále se přibližujeme našemu dlouhodobému cíli 10 procent,“ říká generální ředitel Zonky Pavel Novák.

V listopadu navíc Zonky zaznamenalo rekordní počet půjček – vzalo si je dohromady 3061 klientů. Jedná se tak o největší měsíční objem v celé čtyřleté historii fungování společnosti.

„Klienti se stále častěji rozhodují podle ceny. Proto se obracejí na nás, nabízíme nižší úrok nežbanky. Je to jeden z našich klíčových bodů, kterými kultivujeme finanční trh,” uzavírá Novák.

Zdroj: tisková zpráva Zonky