ekonomika a finance online
rumors
Pro úvod je nutné explicitně prohlásit: Berte tuto rubriku s nadhledem!!! RUMORS sice nejsou “fake news”, lži, ale oficiální zprávě jsou na hony vzdáleny. Je to něco, co my, Češi známe pod pojmem “jedna paní povídala”. Na druhé straně i nepodložené informace jsou informace. Jejich správné zhodnocení necháváme na čtenáři. S výstrahou :)

RUMORS: Čínská CEFC se vrací do boje o Vítkovice

04. dubna 2017 05:57
Před několika týdny se objevily zprávy, že čínská společnost China Energy Company Limited (CEFC) ustoupila od jednání o koupi ostravské skupiny Vítkovice, vlastněné miliardářem Janem Světlíkem. Podle informací serveru Ecofin.cz však dostali zástupci CEFC z Číny pokyny dotáhnout akvizici, i přes obtíže při vyjednávání, do zdárného konce. Informace se však bohužel nepodařilo ověřit.

RUMORS: CRRC zřejmě brzy převezme skupinu Škoda Transportation

25. ledna 2017 18:03
Čínský výrobce vlaků a tramvají China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC) zřejmě v nejbližší době dojedná nákup skupiny Škoda Transportation. Svůj záměr společnost zveřejnila před dvěma měsíci v prohlášení pro Hongkongskou burzu. Podle informací serveru Ecofin se jednání nachází těsně před podpisem. Informaci se nám však nepodařilo potvrdit. Škoda Transportation odpověděla pouze, že se k mediálním spekulacím ohledně prodeje nehodlá vyjadřovat, zatímco CRRC se nevyjádřilo vůbec.

RUMORS: Měl Tvrdík zájem o Agrofert?

10. ledna 2017 08:01
Jaroslav Tvrdík a CEFC měli podle serveru NEOVLIVNÍ zájem o koupi podílu v Agrofertu Andreje Babiše. Podle deníku Neovlivní.cz to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Oba shodně označily za prostředníka rozhovorů právníka Radka Pokorného, který společnosti CEFC poskytuje kompletní právní servis. Údajně byl iniciátorem nabídky ministr financí, který měl oslovit právě Jaroslava Tvrdíka. Babiš měl být ochoten prodat většinový podíl, ale chtěl mít rozhodovací většinu, z čehož nakonec sešlo, když mělo dojít k due dilligence. Představa, že Babiš pustí šťourat do interních informací Radka Pokorného je vskutku nepředstavitelná. Více na NEOVLIVNÍ

RUMORS: Personální změny na ministerstvu financí

30. listopadu 2016 16:42
Podle informací serveru Ecofin.cz se zdá, že na ministerstvu financí bude končit současná náměstkyně pro mezinárodní vztahy Lenka Dupáková. Důvodem odchodu jsou mateřské povinnosti. Dupáková na ministerstvo nastoupila v červnu 2015, kdy ji do funkce navrhla ČSSD, jako náhradu za Martina Prose. Opustit by ho mohla během příštích několika měsíců.