logo Facebook
I slova jsou činy

DANIELA PÍSAŘOVICOVÁ: Když se rozesmějete při zprávách a divák ví čemu, tak to ocení

05. dubna 2018 19:30

Hostem Lukáše Kovandy byla tentokrát Daniela Písařovicová, nejmladší tvář hlavní zpravodajské relace České televize. Absolventka Vysoké školy ekonomické pracuje ve veřejnoprávní televizi od září 2006. Moderovala (s Davidem Borkem) ranní Studio 6, poté byla reportérkou tehdy nově vznikající Ekonomiky ČT24, moderovala také Interview ČT24. Od června 2013 uvádí Události. Za rok 2010 byla oceněna cenou TýTý v kategorii „Objev roku“. Hrávala v hudebních kapelách, například v „Zanthii“. Před kamerou zkusila i herectví – hrála reportérku ve Slečně Flintové a Případu pro exorcistu. Tentokrát se role vyměnily – Lukáš Kovanda, kterého před časem sama zpovídala, si ji pozval k novému rozhovoru pro náš sesterský server Česká média.

Svou cestu na obrazovku si Daniela Písařovicová dobře pamatuje, „Drze jsem poslala životopis bez jakýchkoliv mediálních zkušeností tehdejšímu (i dnešnímu) řediteli zpravodajství Zdeňkovi Šámalovi. Domluvili jsme se, že to zkusím jako elév a že se uvidí, jak se moje cesta bude odvíjet.“

V rozhovoru mimo jiné pochválila kolegyni Světlanu Witowskou, za odvahu, se kterou skočila rovnýma nohama do prezidentské debaty. A ocenila vysokou kvalitu, se kterou debatu moderovala. Sama by si na politickou diskusi nejvyšší úrovně netroufla. Řeč přišla i na rivalitu ve zpravodajství České televize.