logo Facebook
I slova jsou činy

„Získávání financí není podnikatelský obor,“ připomíná startupům CÉDRIC MALOUX

10. ledna 2019 17:40

Jaké to je, pustit se do podnikání a začít startup v České republice? A kde mohou zakladatelé startupů hledat podporu? O tom v rozhovoru pro Ecofin.cz mluvil ředitel jednoho z takových míst, Cédric Maloux, CEO pražského akcelerátoru StartupYard.

„Obvykle za námi přijdou lidé s technologickým talentem, lidé, kteří mají všechny potřebné schopnosti na to, aby vytvořili produkt. Co ale obvykle nemají jsou podnikatelské schopnosti a zkušenosti. A proto přijdou za námi, abychom jim pomohli s marketingem, strategií a prodejem,“ přibližuje Maloux, jak StartupYard funguje.

Každá země se dnes snaží tvářit jako ideální místo pro založení startupu, Česká republika je ale podle Maloux ve velmi dobré pozici. „Myslím si, že tu je ta správná kombinace. Jsou tu technicky velice nadaní lidé, je tu dost peněz. Pokud přijdete s dobrým nápadem a sestavíte dobrý tým, na trhu investory najdete,“ tvrdí.

„Kde trochu zaostáváme je prodej a marketing. To jsou dovednosti, které tu chybí. Je to dané kulturou. Když se podíváte na Angličany nebo Američany, ti jsou ochotní proskočit oknem jen aby vám něco prodali. Češi jsou trochu více rezervovaní, což je v pořádku. Právě to je ta věc, se kterou můžeme pomoci.“

Na celý rozhovor rozhovor se můžete podívat ZDE: