logo Facebook
I slova jsou činy

„Coca-Cola je asi nejpropracovanější franšízový systém světa,“ říká PETR JONÁK

02. července 2019 11:41

Po celém světě se rapidně mění životní styl, lidé se snaží žít zdravěji, jíst zdravěji a pít zdravěji. Jak se s tímto trendem vypořádává slavná Coca-Cola? O tom a mnohém dalším s Lukášem Kovandou mluvil ředitel vnějších vztahů české Coca-Coly (Coca-Cola HBC Česko a Slovensko) Petr Jonák.

„Preference spotřebitelů se mění a my se musíme vyvíjet a měnit také, pokud chceme zůstat relevantní“ tvrdí Jonák. Poptávka po sycených, slazených nápojů je podle něj stále silná, ale za růst stojí především produkty typu Coca-Cola Zero. Společnost zároveň již dnes produkuje také smoothies, mandlová mléka, prémiové vody a široké množství dalších nápojů.

„Coca-Cola je, už od roku 1892, asi nejpropracovanější franšízový systém světa,“ přibližuje její fungování Jonák. Původní společnost z Atlanty si drží pouze recepty a brand, ale všechno ostatní přenechává svým partnerům, označovaným historicky jako bottlers.Společnost z Atlanty si drží recepty a jejich inovace a soustředí se primárně na brandy a jejich marketing, zatímco výrobu, logistiku a hlavní kontakt se zákazníky přenechává svým partnerům, označovaným historicky jako bottlers.

Na celý rozhovor se můžete podívat ZDE: