logo Facebook
I slova jsou činy

Čechům trochu chybí ochota zkoušet nové věci, usilovat o vyšší cíle, míní LUKÁŠ SEDLÁČEK

04. října 2019 16:19

Inovace a podpora podnikání, to byly témata dnešního rozhovoru Lukáše Kovandy. Jeho hostem totiž byl Lukáš Sedláček, zakladatel a ředitel institutu ELAI, pořadatel každoročních akcí jako je Týden inovací nebo Týden podnikání.

Podle Sedláčka v Čechách trochu chybí ochota zkoušet nové věci, snažit se přijít s nějakou novinkou. „Neusilujeme o vyšší cíle, nejsme tak dynamičtí jako Jižní Korea, Finsko, nebo Izrael … Je to přitom na nás. Na tom, jak rychle si uvědomíme, že budoucnost je v našich rukou,“ přibližuje důvody, proč založil institut ELAI. Ten se velice rychle obrátil směrem k business seminářům a k úspěšným českým podnikatelům, kteří mají zájem předat své zkušenosti dál.

Lukáš Sedláček mluvil také o svém startupu Poetizer. Jeho prvotní myšlenka byla poměrně jednoduchá, jde v podstatě o Instagram pro umělecké texty. „Uvědomil jsem si, že pro to není adekvátní místo, kde bych měl cílovou skupinu, kterou chci zasáhnout,“ přibližuje Sedláček. Jak se projekt rozrůstal, začali v Poetizeru více vnímat soudobé trendy. „Oblast poezie roste, mladá generace se jí věnuje, (v Americe) čte poezii 12 % obyvatelů. Došli jsme k tomu, že vydávání je palčivý problém. Naše snaha je celý ten proces zjednodušit,“ tvrdí. Dnes má startup valuaci 5 milionů eur.

O Poetizeru, ale i ostatních projektech Lukáše Sedláčka více ve videu: