logo Facebook
I slova jsou činy

Česká pošta je netržní hráč v tržním prostředí, tvrdí MATYÁŠ VITÍK

28. listopadu 2019 14:25

Lidé stále více objednávají přes e-shopy a Vánoce tak jsou špičkou nejen pro obchody, ale i pro doručovatele. „Pro nás ty Vánoce de facto končí až v lednu,“ uvádí navíc Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty, který byl tentokrát hostem Ecofinu. Přiznává, že starost o komunikaci České pošty je pro něj nejen zajímavá zkušenost, ale také adrenalin.

S Lukášem Kovandou se bavil především o problémech, na které má pošta zaděláno od roku 2013, kdy došlo k liberalizaci trhu. „Česká pošta je netržní hráč v tržním prostředí,“ tvrdí s oblibou Vitík. Pošta má totiž stále povinnost zajišťovat takzvanou univerzální službu, tedy mít například minimální počet poboček, nebo doručovat každý den v týdnu na každou adresu v ČR. „To jsou věci, které by čistě soukromá firma nedělala, protože by to pro ni nebylo ekonomicky ani provozně výhodné.“

Náklady univerzální služby, které za rok 2018 činily okolo 2,7 miliardy korun, navíc musí projít přes ČTÚ a započítávají se až ve třetím či čtvrtém kvartálu následujícího roku. I tak na ni musí společnost sama doplácet. Účetnictví České pošty tak rozhodně není jednoduché.

„Česká pošta byla v roce 2018 poprvé účetně v červených číslech, nicméně historicky byla ve ztrátě už delší dobu, pouze ten provozní výsledek upravovala prodejem majetku, započítáváním kompenzací které od státu neměla, a podobně,“ uvádí Vitík.

Letos očekává ztrátu znovu a přičítá to především probíhající restrukturalizaci. Vymanění ze ztráty by mělo přijít v roce 2021 a i to Vitík označuje za ambiciózní plán. Že by měla pošta problémy se zabezpečením běžného provozu odmítá.