logo Facebook
I slova jsou činy

Jsme asi nejkritizovanější firma na světě, ale to je pro PRistu sen, tvrdí MIROSLAVA JOZOVÁ

20. prosince 2019 08:02

Amazon se, kvůli těžkým podmínkám zaměstnanců, stal terčem kritiky. „V České republice, si myslím, není ta kritika tak ostrá, jako ve Spojených státech nebo v jiných zemích,“ tvrdí Miroslava Jozová, PR manažerka Amazonu pro oblast střední a východní Evropy. „Jsme v tuhle chvíli asi nejkritizovanější firma na světě. Ale to je pro PRistu sen,“ usmívá se.

Jednou z výhod Amazonu, na kterou zakladatel firmy Jeff Bezos klade od počátku velký důraz, je rychlost. Ta pak má za následek i mnohem častější využívání služeb společnosti. „Není to ještě u nás, ale v sousedních zemích lidé používají Amazon každý den. Jsou zvyklí, že jim přijede cokoli, co si objednají, druhý den,“ přibližuje Jozová firemní politiku. Právě proto také nepovažuje čínské e-shopy, jako je Alibaba, za přímou konkurenci. Vzhledem k délce čekání je, podle ní, využívají typologicky odlišní zákazníci.

Jozová mluvila také o často probíraném procesu automatizace. „V této chvíli máme přes 40 robotických center. A od začátku jsme vytvořili daleko víc pracovních míst, než se díky tomu uzavřelo, nebo ztratilo. Takže je to naopak, ty pracovní místa vznikají, ale jsou možná specifičtější, je na ně potřeba větší trénink, znalosti, jsou víc kvalifikované,“ míní.