logo Facebook
I slova jsou činy

MICHAELA KLOUDOVÁ: Oblékáme podle toho, kdo jste – musí vám to zapadnout do životního stylu

24. března 2020 15:42

Nákupy oblečení nejsou pro mnoho mužů zrovna oblíbenou činností. Právě pro ty, kteří se v nákupních centrech či při brouzdání nekonečnými e-shopy cítí tak trochu jako srna v reflektorech, založila Michaela Kloudová online platformu Genster, která jim nákup a styling zprostředkuje.

Jde o koncept, který již v mnoha zahraničních zemích nějakým způsobem funguje, přiznává Kloudová. Při průzkumech trhu přitom zjistila, že ani Češi nákupy příliš nevyhledávají. Dobře si přitom uvědomují, jak důležité může vhodné oblečení být.

„Beru to za dobrý průzkum, protože jsme takhle akvírovali naše první zákazníky, kteří jsou s námi i po těch dvou letech,“ přibližuje počátky Kloudová. Cílovou skupinou jsou především lidé pracující ve větších společnostech, ale například také zaměstnanci v IT.

„Funguje to online. Jdete na Genster.cz, což znamená gentleman a hipster dohromady, zatelefonujete si se stylistkou nebo stylistou, nebo vyplníte online dotazník. My neobléháme jenom podle toho, jakou máte velikost, jaké máte rád barvy, jak vám to sedí. Oblékáme i podle toho kdo jste, kde se pohybujete, s kým se setkáváte. Musí vám to zapadnout i do životního stylu,“ tvrdí.

Zákazník poté čeká, až mu dorazí takzvaný Genster Box, který většinou obsahuje 6-9 kusů oblečení. Ty si může vyzkoušet a pokud mu nesedí je neplatně vrátit. Genster se následně ptá na jeho důvody a další balíčky následně lépe přizpůsobuje. Poskytuje zároveň průběžné rady, jak již dodané oblečení kombinovat.

„Všichni se bojíme, že upadneme,“ tvdí o Češích Michaela Kloudová. „Myslím si že to v nás je dost zabudované a jsem ráda že možná ty mladší generace už to tak mít nebudou.“ Sama přitom s podnikáním začala kvůli pádu z koně, po kterém si uvědomila, že práce v korporaci není to, čím by chtěla trávit svůj život.