logo Facebook
I slova jsou činy

Řízení státu je chaotické, říká pivovarník STANISLAV BERNARD

22. ledna 2021 12:36

Koronavirové měsíce způsobily komplikace také v podnicích, které nebyly vládními nařízeními uzavřeny. Týká se to také pivovarnického sektoru, který sčítá škody. Majitel rodinného pivovaru v Humpolci Stanislav Bernard k tomu říká: „Co se týká prodeje, tak jsme spadli o zhruba 14%, ale v dosaženém zisku jsou ztráty mnohem větší,“ a dodává „snažili jsme se podporovat naše odběratele, majitele restaurací tím, že jsme rozváželi odnosné láhve, kelímky pro výdejní okénka, zavedli jsme méně objemové soudky a restaurace s otevřenými výdejními okénky jsme zveřejňovali na našem webu.“

V období jarní krize řekl o řízení státu a vládních nařízení, že ´každý by v této krizi dělal chyby´, s časovým odstupem k tomu dodává: „Na jaře jsem byl shovívaný, ale pohledem dál jsem vnímal bezradnost a chaos. Na prvním místě nebylo řešení krize, ale ukázat se před kamerami. Nedokázali lidem vysvětlit opatření. Řízení státu je chaotické a dalším mým pocitem je, že Češi jsou stále neuvěřitelní ´Švejci´ a tato ´kreativita´ se teď obrací proti nim.

Vládní pomoci podnikatelům pivovar neobdržel, protože „na žádnou jsme nedosáhli a bylo to příliš administrativně náročné“, konstatuje pohledem na několik uplynulých měsíců Stanislav Bernard. Ostatně jak dodává, „jsme generelně proti dotacím“.